Gryfy z Watahą
Dodane przez Jurpo dnia Kwiecień 05 2018 20:29:56


Tu - czytaj więcej


Treść rozszerzona

RUDZKIE RUGBY WRACA DO GRY!W najbliższą sobotę, 7 kwietnia br. na boisko wracają GRYFY RUGBY Ruda Śląska.
Gryfy po raz drugi w swojej historii zagrają w I lidze państwowej. Debiutowały w niej w sezonie 2015/16. Obecny powrót do I ligi dokonał się dzięki reorganizacji systemu rozgrywek w polskim seniorskim rugby. Ekstraliga została powiększona do 10 zespołów, a dokooptowano do niej drużyny z ubiegłorocznej I ligi. Obecną I ligę utworzono na bazie Grupy Mistrzowskiej II ligi w której w minionym sezonie Gryfy zajęły 3 miejsce, wyprzedzone przez Arkę Rumia i AZS AWF Warszawa. Do tych drużyn dołączono zespoły z miejsc 4-6 II ligi: Watahę RC Zielona Góra, Spartę Jarocin i Legię RC Warszawa. Najniższym szczeblem rozgrywek jest II liga w składzie: Alfa Bydgoszcz, Unia Brześć/Terespol, Rugby Białystok, Mazovia Mińsk Mazowiecki, Miedziowi Lubin i Chaos Poznań.
Jakie szanse mają rudzianie w I lidze? Realnie oceniając możliwości rudzkiego zespołu należy powiedzieć, że będzie to raczej miejsce w drugiej połówce tabeli. Zespoły z Rumii i akademicy z Warszawy chyba dalej będą poza zasięgiem Gryfów. Wielkim sukcesem będzie utrzymanie trzeciego miejsca z ubiegłego roku w tym gronie. Nie będzie to jednak łatwe bo, do o wiele lepszych miejsc niż w poprzednich latach aspirują Wataha i Sparta. Rudzki zespół z pewnością osłabiło odejście Krzysztofa Joperta i Dominika Bryńskiego do Juvenii Kraków. Przygotowania do sezonu też nie przebłagały do końca zgodnie z założonymi planami. W rudzkim zespole ujrzymy także sporo debiutantów.
W najbliższą sobotę na Burloch Arenę zawita Wataha RC Zielona Góra. Zielonogórskie Dziki głodne są zwycięstwa nad Gryfami, gdyż w historii dotychczasowy starć między oboma zespołami nie miały jeszcze okazji go posmakować. Dotychczasowy bilans meczów jest zdecydowanie korzystny dla rudzkiej ekipy: 7 zwycięstw, 0 porażek, punkty zdobyte 314, punkty stracone 84. Jednak już ubiegłoroczne dwie potyczki pokazały, że Dziki depczą Gryfom po „łapach” – po wyrównanych, pełnych walki i emocji meczach rudzianie wygrali 22:17 (na wyjeździe) i 26:19 na Burloch Arenie.
Trudno przewidzieć czy zawodnicy trenera M. Świerczyńskiego wyjdą zwycięsko z najbliższego starcia, to mecz odwiecznych rywali, gdzie siły są już coraz bardziej wyrównane. Czy atut własnego boiska będzie miał dla Gryfów znaczenie, przekonasz się przychodząc na mecz!


Jak zwykle, emocje gwarantowane!


K. S. RUGBY Ruda Śląska – WATAHA RC Zielona Góra


7 kwietnia br. sobota, godz. 17.00