Styczeń 22 2018 17:33:59
ROZMOWY Z...
*Gabriela Kotkowiak
*Jerzy Sobera
*Rudolf Fronczek
*Bronisław Machoń
*Karolina i Adam Krawczyk
*Bogusław Poważa
Orzegów
*** Powrót do strony głównej

Historia
Orzegowianie
Orzegów 1939 -1945
Parafia
Sport
Informator
*Ulice Orzegowa
Powspominajmy
Galeria Zdjęć
*Osiedle
*ORZEGÓW
*Pejzaże
*Orzegowianie w mundurach
*Stary Cmentarz
*Orzegów zmienia swe oblicze
*Orzegowianie na fotografii
*Konkurs Plastyczny
*Kąpielisko
*podwórka i obiekty wypoczynkowe w latach 60-tych
FILMOTEKA ORZEGOWSKA
*nagrania filmowe


prezentacja zdjęć
*Orzegów,,,ja w sobie go mam (piosenka)
*Orzegów-prezentacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 187
· Najnowszy użytkownik: robi2
Statystyki
statystyka
pogoda w Orzegowie
*Pogoda
Przetłumacz stronę

70-rocznica śmierci Ks.Pawła Sigulli


W tym roku 1 – go maja minie 70 rocznica śmierci naszego pierwszego proboszcza Pawła Sigulli.
Ks.proboszcz Paweł Sigulla był osobą, która wywarła duży wpływ na Orzegów – tworzył parafię, wybudował pierwszy kościół, później kiedy przybyło wiernych wystarał się o fundusze na jego rozbudowę. Przyczynił się także do powstania wielu parafialnych organizacji polskich i niemieckich. Angażował się w rozwój infrastruktury osady oraz w pomoc socjalną najuboższym – zwłaszcza dzieciom. Mając 65 lat odchodzi na emeryturę i wyjeżdża do Rybnika gdzie umiera w 1941 roku. Pochowany zostaje na cmentarzu należącym do parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Towarzystwo Miłośników Orzegowa zaprasza na Mszę Świętą
w intencji księdza proboszcza Pawła Sigulli w 70 rocznicę śmierci
w niedzielę 1 – go maja o godz. 10.30 w naszym kościele
.


Marek Kobierski
Izba wytrzeźwień w Orzegowie (prima aprilis)
Na wniosek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych utworzono drugą w mieście Izbę Wytrzeźwień.Wybór , nieprzypadkowo zresztą padł na Orzegów.To tu niestety odnotowuje się ostatnio coraz więcej interwencji policji w związku z pijackimi burdami jak również szereg wykroczeń drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców , rowerzystów i pieszych stwarzających spore zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu ulicznym .Nowa siedziba Izby Wytrzeźwień swe miejsce znalazła w budynku niegdyś należącym do telekomunikacji przy rogu ulic Orzegowskiej i Hlonda


Pierwszego klienta doprowadzono na miejsce tuż po otwarciu nowej placówki( 31 marca)
Być może już wkrótce nie będziemy świadkami tego rodzaju scen
wejdź na czytaj więcej(poniżej) - przypomnienie żartów prima-aprilisowych z poprzednich lat
nieporadność czy głupota?!


Można przejść obok wielu nieskutecznych działań zarządców budynku , zrozumieć w wielu wypadkach pokrętne tłumaczenia ich bierności czy nieporadności , jednak gdy w to wszystko wkrada się głupota trzeba o tym głośno mówić , by ta głupota się nie szerzyła .W klatce budynku przy ulicy warszawskiej 6 od kilku lat zdarzają się problemy z jej oświetleniem . Przemierzanie schodów po ciemku szczególnie dla mieszkających tam ludzi w podeszłym wieku jest i uciążliwe i niebezpieczne . Owszem , po zgłoszeniu faktu o tym ,że nie działają wyłączniki na klatce , administracja podsyłała elektryków (?) , tyle tylko , że po ich wizytach albo po jakimś czasie problem się powtarzał albo dochodziło do sytuacji że , światło było można zapalić tylko na parterze .Teraz drugi miesiąc oświetlenie działa już na wszystkich piętrach .Więc w czym problem? A no w tym, że to światło się pali bez przerwy całą dobę , w noc i w dzień !!! wyłączyć się go nie da , bo ekipa fachowców albo całkiem usunęła wyłączniki albo w innym wypadku założono atrapę wyłącznika , którym nijak tego światła się nie da wyłączyć.
Adam i Karolina w Radio Piekary

Dzisiejszego wieczoru w blisko godzinnej audycji Radia Piekary gościli Adam i Karolina Krawczykowie .W związku z wydaniem swej najnowszej drugiej już płyty prezentowano zawarte na niej piosenki. Muzyczne utwory przeplatane były rozmową z wykonawcami .Można się było dowiedzieć wielu interesujących rzeczy związanych zarówno z twórczością artystyczną ale i także z taką zwykłą codziennością naszego duetu .Prowadzący program raz po raz ciepło wyrażali się o swoich gościach i to nie tylko w swoim ale również radiosłuchaczy imieniu .Warto było ten czas spędzić przy radioodbiorniku .
Rewitalizacja fazańca

Wojciech Kocuj- projekt rewitalizacji Parku FazaniecFazaniec mimo, iż leży poza Orzegowem od zawsze chętnie był przez nas odwiedzany ,Z biegiem lat ten blisko 20 hektarowy park powstały w połowie XIX wieku z inicjatywy hrabiego Ulricha Schaffgotscha zaczął tracić swój blask .Coraz bardziej zaniedbywany przestał przyciagać chętnych do spacerów i wypoczynku na łonie natury . Ten stan rzeczy zamierzają zmienić władze Bytomia podejmując się opracowania rewitalizacji tego obiektu. Już w ubiegłym roku rozpoczęto prace pielęgnacyjne przy uporządkowaniu zieleni W dalszych planach na wzniesieniu ma powstać część rekreacyjna z odnowionymi alejkami i reprezentacyjną altaną na szczycie. Potoki zostaną oczyszczone, a u ich zbiegu ma zostać stworzona trawiasta plaża z ustawionymi na stałe leżakami oraz mały staw z karasiami i karpiami japońskimi.
Wszystko to zostało już zwizualizowane i trzeba przyznać że prezentuje się to nad wyraz okazale . Należy mieć nadzieję że projekt ten zostanie wcielony w życie i wtedy jak przed laty Orzegowianie będą oblegać ten park.

Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Męskiej

Zaglądając w odległe czasy sięgające okresu początku ubiegłego stulecia dostrzegamy jak bogate i aktywne było wówczas życie społeczne tutejszych mieszkańców skupionych w różnego rodzaju organizacjach społeczno kulturalnych .Warto tu wspomnieć o jednej z nich Stowarzyszeniu Katolickiej Młodzieży Męskiej .Obszerny materiał na ten temat zamieszczony został w dziale- POWSPOMINAJMY
Orzegowski talent


Freestyle football -to sztuka wykonywania trików piłką.Ta bardzo wciąż jeszcze młoda dyscyplina sportu wywodząca się z piłki nożnej ,powstała na skutek udoskonalania i wymyślania nowych sztuczek piłkarskich. Za ojca freestyle'u uważany jest Diego Maradona. Przyznać trzeba że jest to dyscyplina bardzo widowiskowa o czym możemy się przekonać oglądając w akcji 16 latka z ORZEGOWA!!! Tomek swe umiejętności nabył w ciągu ostatnich 2 lat ,więc wszystko tak naprawdę jeszcze przed nim, tym bardziej że stało się to jego pasją i do ćwiczeń z piłką nie trzeba go namawiać
.
zadłużenie miasta

Trudno optymistycznie spojrzeć w nowy 2011 rok w odniesieniu do poprawy jakości życia w naszym mieście ,Jak się okazuje Ruda Śląska w tej chwili znajduje się w niechlubnej czołówce naszego regionu jeżeli chodzi o zadłużenie.Wynosi ono w tej chwili 218 mln zł. jeszcze bardziej alarmujący jest udział długu w dochodach który zbliża się do 40%.
od 60 lat jesteśmy dzielnicą miejską


Dokładnie 60 lat temu 1 stycznia 1951 roku w wyniku zniesienia powiatu katowickiego powstało kilka miast wydzielonych , wtedy to między innymi z miejscowości Ruda , Orzegów i Godula powstało miasto Ruda , która w tamtym czasie liczyła ok.33 tysięcy mieszkańców .Tak więc od tamtej chwili Orzegów jako dotychczasowa samodzielna Gmina stał się dzielnicą najpierw Rudy a od 1959 roku po połączeniu wszystkich obecnych dzielnic, Rudy Śląskiej.

chór parafialny ,,Michael"na antenie tv Zabrze


Dziś w świąteczny wieczór w lokalnej stacji telewizyjnej TV ZABRZE można było oglądać koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego ,,Michael"

w poszukiwaniu prezentów pod choinkę


http://www.sportrebel.pl


Sport Rebel życzy Wam radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń w nadchodzącym 2011 Roku.Zachęcając do zwiększonej aktywności fizycznej w przyszłym roku zapraszamy do naszego sklepu przy ulicy Heleny Modrzejewskiej 3 .Jeżeli nie masz jeszcze prezentu pod choinkę dla najbliższych odwiedź nas!!!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
kontakt z administratorem
kontakt
PARAFIA ŚW.MICHAŁA W ORZEGOWIE

Portal PARAFII
Ruda Śląska

Portal Rudy Śląskiej
wirtualny spacer po Orzegowie

Wyświetl większą mapę
wirtualny spacer po Orzegowie
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

21/01/2018 17:56
dzisiaj na Halembie na mszy o godz.8.00 do środka kościoła wtargnął dzik! SmileLudzie się mocno wystraszyli ale ten dzik jeszcze chyba bardziej

15/01/2018 20:39
kolejna smutna wiadomość dotycząca byłych piłkarzy Szombierek .W wieku 53 lat zmarł Bogusław Cygan , niedawno odszedł Stanisław Bykowski .Wielcy piłkarze klubu , któremu kiedyś mocno k

14/01/2018 22:17
Pamiyntom Grzesia ze szkoły.[*]

10/01/2018 17:40
miał 49 lat , jutro wybieram się na jego pogrzeb który odbędzie się o 8.30 Cześć Jego Pamięci!

09/01/2018 19:45
Zmarł Grzegorz Grycuk może mało ktoś pamięta ale zuchy z mojego rocznika powinny.

04/12/2017 15:03
Bogdan; z okazji rocznicy urodzin życzę Ci zdrowia, zdrowia, zdrowia; reszta to "pikuś' Smile

02/12/2017 19:57
jurpo zdrowia, szczęścia pomyślności

28/11/2017 23:29
na pasku od 4:35

28/11/2017 23:28

25/11/2017 10:50
szkoda! okazuje się ,że dominacja w kraju nie wystarczy by mierzyć w wyższe cele na arenie międzynarodowej .

24/11/2017 21:09
Na Mistrzostwach Świata U-23 Natalia Kubaty i Natalia Strzałka przegrały swoje walki Angry

22/11/2017 22:52
Hurrrra !!! Szef wrócił Grin

22/09/2017 01:12
Adrian Hajduk wywalczył srebrny medal Wojskowych Mistrzostw Świata w zapasach w stylu wolnym!!!

05/08/2017 13:46
Niestety rywalizacja w zapasach polega na tym ,że po pierwszej przegranej walce zawodnicy odpadają z dalszej fazy zawodów.Natalia przegrała minimalnie z silną przeciwniczką

05/08/2017 13:05
Nasze niestety bardzo słabo. Dominika Kulwicka -24 ostatnia. Natalia Strzałka - 15 na 20 zawodniczek.

Wygenerowano w sekund: 0.09 3,029,526 Unikalnych wizyt