Listopad 20 2017 19:53:13
ROZMOWY Z...
*Gabriela Kotkowiak
*Jerzy Sobera
*Rudolf Fronczek
*Bronisław Machoń
*Karolina i Adam Krawczyk
*Bogusław Poważa
Orzegów
*** Powrót do strony głównej

Historia
Orzegowianie
Orzegów 1939 -1945
Parafia
Sport
Informator
*Ulice Orzegowa
Powspominajmy
Galeria Zdjęć
*Osiedle
*ORZEGÓW
*Pejzaże
*Orzegowianie w mundurach
*Stary Cmentarz
*Orzegów zmienia swe oblicze
*Orzegowianie na fotografii
*Konkurs Plastyczny
*Kąpielisko
*podwórka i obiekty wypoczynkowe w latach 60-tych
orzegowskie filmiki
*Rok Sportu Orzegowskiego
*Centralna impreza Roku Sportu Orzegowskiego
*Ratusz
*inauguracja 710 lecia Orzegowa
*710 lat Orzegowa (podsumowanie)
*film dokumentalny o starym cmentarzu parafialnym
*rewelacyjne ujęcia Burloch -Areny w meczu KS Igloo Rugby Ruda Śląska z reprezentacją Polski
*otwarcie toru rolkarskiego na Burlochu (nightskating)
*otwarcie Centrum Inicjatyw Społecznych
(cis) *,,Przaja -mój Orzegów"
(cis) *,,Przaja -mój Orzegów"(2)
*obchody 700-lecia Orzegowa
*wspomnienia z baraków
prezentacja zdjęć
*Orzegów,,,ja w sobie go mam (piosenka)
*Orzegów-prezentacja
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 187
· Najnowszy użytkownik: robi2
Statystyki
statystyka
pogoda w Orzegowie
*Pogoda
Przetłumacz stronę

powarsztatowy festyn
Piątkowy festyn zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Orzegowa przy współpracy z Urzędem Miasta był uwieńczeniem trwających przez ostatnie trzy dni w naszej dzielnicy Warsztatatów Charette.Po raz pierwszy tego typu plenerowa impreza odbyła się w samym centrum Orzegowa , na parkingu tuż przy kościele , który wydaje się być właściwym miejscem na tego typu masowe imprezy.Dopisała pogoda , przygotowano naprawdę bogaty i do tego mocno zróżnicowany program .Trochę ,trzeba przyznać zawiodła frekwencja wśród publiczności , co można by tłumaczyć pewnym zaskoczeniem związanym z przyzwyczajeniem do innej niż przez wiele dziesiątek lat lokalizacją festynu.Szkoda bo było co oglądać i czego słuchać , a występujący każdy z osobna prezentowali zgoła odmienny gatunek rozrywki .Były popisy młodzieżowych grup tanecznych z ODK Neptun, na macie prezentowali swe umiejętności młodzi zapaśnicy . Publiczności ze swoim biesiadnym repertuarem przedstawił się zespół seniorów ,,Jarzębinki " z DPS ,,Senior".Udało się przyciągnąć do nas ,ostatnio coraz bardziej popularny zespół ,,Bez Nazwy" z Orzegowianami w składzie , grupę która co należy przypomnieć zdobyła w tym roku główną nagrodę w II Festiwalu Piosenki Śląskiej .Zespół ,,The Cumpels"z wokalistą również wywodzącym się z Orzegowa swym głośnym brzmieniem charakterstycznym dla prezentowanego przez nich gatunku muzyki bluesowo-rockowej spłoszył nieco, tę starszą część widowni , za to młodzież odnalazła coś dla siebie. Po występach estradowych na placu parkingowym - kolejna ostatnia już tego dnia atrakcja dla widzów , rzęsiście nagrodzone oklaskami niezwykłe widowisko grupy Tańca Ognia z Chorzowa . W trakcie festynu kilka ciepłych słów z estrady w stronę zebranej widowni wygłosiła pani Prezydent Grażyna Dziedzic .Transmisję ,,na żywo " z tej imprezy przeprowadziło internetowe radio,,Ślonske Muszketery"a całość poprowadzili Anna Szulc i Marek Kobierskizapraszam do galerii zdjęć z tego festynu na stronę Towarzystwa Miłośników Orzegowa
warsztaty


Warsztaty Charrette w dzielnicy Orzegów w Rudzie Śląskiej


Data: 8 – 10 czerwca 2011r. (środa – piątek)

Miejsce: Dom parafialny, Parafia św. Michała Archanioła w Orzegowie
Program

8 czerwca 2011r. (środa)

Od 9.30 Rejestracja uczestników, poczęstunek


10.00-10.15 Powitanie: otwarcie warsztatów: Grażyna Dziedzic, Prezydent Rudy Śląskiej oraz p. Ferdynand Morski, Dyrektor Biura, Śląski Związek Gmin i Powiatów; wprowadzenie do warsztatów: p. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens, Kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.


10.15-10.30 Lokalizacja dzielnicy Orzegów w strukturze miasta, główne instytucje, obiekty i obszary w ramach terenu, będącego przedmiotem warsztatów, formy aktywności społecznej: pan Marek Kobierski, Radny Rady Miasta Ruda Śląska


10.30-11.00 Orzegów w dokumentach strategicznych Miasta: Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta oraz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego; pan Tadeusz Kostoń, Naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury; Lokalny Program Rewitalizacji – pan Michał Adamczyk, Zespół Pozyskiwania Funduszy, Urząd Miasta Ruda Śląska; problemy społeczne dzielnicy Orzegów – pan Michał Szydłowski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


11.00-11.15 Przerwa kawowa


11.15-14.15 I sesja warsztatowa: Uformowanie grup roboczych. Wprowadzenie do tematyki warsztatów. Określenie uwarunkowań przekształceń dzielnicy, analiza SWOT dla dzielnicy oraz programu jej rewitalizacji.


14.15-15.00 Lunch


15.00-16.45 II sesja warsztatowa: Określenie wizji i problemów rozwoju dzielnicy. Odniesienie wypracowanych założeń do przestrzeni dzielnicy. Określenie obszarów wymagających interwencji urbanistycznej (zarówno terenów inwestycyjnych, jak i przestrzeni publicznych).9 czerwca 2011 r. (czwartek)
od 9.30 Rejestracja uczestników, poczęstunek


10.00-13.00 III sesja warsztatowa: Analiza projektów i przedsięwzięć ujętych w LPR dla Orzegowa. Wybór i hierarchizacja projektów i przedsięwzięć dla dzielnicy Orzegów. Lokalizacja wybranych projektów i przedsięwzięć w strukturze dzielnicy.


13.00-13.45 Lunch


13.45-16.00 IV sesja warsztatowa: Określenie założeń dotyczących możliwości przekształceń i rozwoju poszczególnych obszarów – w tym zarówno terenów inwestycyjnych, jak i przestrzeni publicznych (forma i funkcja nowych realizacji, sposób ukształtowania i rodzaj aktywności w poszczególnych przestrzeniach publicznych).10 czerwca 2011 r. (piątek)

od 9.30 Rejestracja uczestników, poczęstunek


10.00-12.00 V sesja warsztatowa: Określenie docelowej wizji rozwoju poszczególnych obszarów i przestrzeni miejskich. Określenie projektów zintegrowanych dla dzielnicy. Analiza SWOT dla poszczególnych „projektów zintegrowanych”. Określenie listy problemów przekształceń poszczególnych obszarów.


12.00-12.15 Przerwa kawowa


12.15-14.00 VI sesja warsztatowa: Określenie projektów i przedsięwzięć do realizacji w ramach poszczególnych „projektów zintegrowanych”. Określenie sposobu realizacji poszczególnych projektów i przedsięwzięć w ramach „projektów zintegrowanych”. Określenie kolejności realizacji poszczególnych projektów i przedsięwzięć w ramach „projektów zintegrowanych”.


14.00-14.15 Podsumowanie i zakończenie warsztatów


14.15-14.45 Lunch

zapraszamy do naszego sklepu

http://www.sportrebel.plSport&Rebel to niezwykle dynamicznie rozwijająca się firma. Znajdziecie u nas Państwo szeroki wybór łyżew i rolek - zarówno rekreacyjnych, fitnessowych jak i profesjonalnych hokejowych w których jeżdzą najlepsi zawodnicy świata (np. w NHL).
Sklep ma powierzchnię ponad 300m/2, co czyni go największym w Polsce sklepem z akcesoriami hokejowymi, jak i jednym z największych w całej Europie.

Tak więc serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli łyżwiarstwa czy wrotkarstwa do odwiedzin Sport&Rebel'a. Z całą pewnością każdy coś dla siebie znajdzie. Już niedługo rozpocznie się sezon ślizgawkowy na lodowiskach w całym naszym kraju. Również na znanym nam wszystkim Orzegowskim lodowisku. Można więc już na spokojnie wybrać się do sklepu i przymierzyć się do kupna łyżew.


Fachowa obsługa znająca od podstaw struktury każdej pojedynczej płozy, łyżwy czy rolki z całą pewnością dobrze doradzi przy zakupie. Posiadamy również zaplecze do naprawy łyżew, rolek,kijów, ostrzenia płóz, termoformowania. Można zatem przyjść z tymi przedmiotami do nas w celu profesjonalnej konserwacji czy naprawy. Warto też dodać, że wszystko jest robione na profesjonalnym i światowej klasy sprzęcie.

Mamy też świadomość, że wielu z Państwa kupuje łyżwy w wielkich marketach. Pewnie często też spotkaliście się Państwo z takimi markami jak chociażby Tempish, Bauer czy Botas. Otóż nasza firma jest wyłącznym dystrybutorem tych marek w kraju i te wszystkie przedmioty tych firm które znaleźli Państwo gdzieś w marketach - zostały zakupione w naszym sklepie. Nachodzi zatem pytanie - czy lepiej jechać i kupować w marketach, czy przejść się spacerkiem i kupić bezpośrednio w naszym sklepie, na naszym Orzegowie.

Wybór oczywiście pozostawiamy Państwu.


kontakt
TEMPISH POLSKA SP. Z O. O.
ul. Heleny Modrzejewskiej 3
41-703 Ruda Śląska
tel./fax +48 323 423 225
NIP: 641-238-71-93
Dzień dziecka
popisów Tomka ciąg dalszy
III Orzegowski Turniej Piłkarski (1)
W sobotę 21 maja odbyła się pierwsza część III Orzegowskiego Turnieju Piłkarskiego, zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Orzegowa przy współpracy z Mosirem .Na boisko wyszły zespoły składające się z zawodników uczęszczających do szkół podstawowych .Przed dwoma laty do Turnieju zgłosiły się 4 drużyny , w ubiegłym roku było ich już 9 .Przewidując to,że tym razem liczby te mogą zostać znacznie pobite , turniej podzielono na dwie części; dla grupy młodszej i dla ich starszych kolegów z gimnazjum (ten turniej już w najbliższą sobotę )Przedwidywania okazały się w pełni uzasadnione ,już tej soboty do sportowych zmagań przystąpiło 8 drużyn, a prawdopoodobnie jeszcze więcej zespołów może wystąpić za tydzień. Cieszy to,że turniej się rozwija ,że podobnie jak w tamtym roku pozyskaliśmy sponsorów i to zarówno reprezentujących firmy czy sklepy ale także i tych prywatnych .To dzięki nim zabezpieczono nagrody dla najlepszych , a także napoje i czekolady i dyplomy dla wszystkich pozostałych uczestników tych rozgrywek .Na szczególne słowa podziękowania zasługuje tu sklep Sport Rebel i Tempisch który stał się strategicznym sponsorem tego Turnieju .Mając taką pomoc , możemy optymistycznie spojrzeć w przyszłość .Mamy nadzieję że Turniej ten z roku na rok będzie sie rozwijał a młodzież i dzieci w nim uczestniczące czerpać z niego będą radość i te wszystkie pozytywne doznania jakie towarzyszą sportowej rywalizacji

zwycięzca turnieju w kategorii młodszej drużyna KS.Promotor


*Drugie miejsce zajęła drużyna o nazwie Orzegowskie Torpedy , a trzecie FC.Pingwiny.Najlepszym bramkarzem zawodów został Alan Mientus z drużyny ,,Pingwinów " Dawid Szkudlarek z tego samego zespołu strzelając 8 goli został najlepszym strzelcem tego turnieju.

zapraszam do galerii zdjęć z tego turnieju umieszczonej na stronie Towarzystwa Miłośników Orzegowa
czasy się zmieniająPół wieku temu po drogach Orzegowa przejechała co najwyżej od czasu do czasu furmanka ,niekiedy ciężarówka ,samochód osobowy był już rzadkością . Przemysł motoryzacyjny powoli się rozwijał ,co nie szło niestety w parze z zasobnością portfeli społeczeństwa stąd też przeważnie Ci, którzy posiadali swoje cztery kółka należeli z reguły do grupy ludzi o nieco wyższym statusie społecznym .Asortyment samochodów był bardzo ograniczony , brylowały Warszawy i Syrenki , choć sprowadzano też marki samochodów produkowanych w bratnich krajach demoludów ,wśród których najbardziej powszechnym samochodem była - mydelniczka, ,,Ford Karton" Zemsta Honeckera" czy po prostu trampek jak nazywano potocznie trabanta produkowanego w NRD.W latach 70-tych na naszych drogach zaczęły sie pokazywać Fiaty zarówno te duże jak i maluchy które w zamyśle ówczesnej władzy miały być dostępne dla każdego robotnika ,Paradoksem tamtych czasów było to że kilkuletni maluch nie odbiegał ceną a nawet był droższy od tego który co dopiero zjechał z taśmy. Z biegiem lat samochodów pojawiało się coraz więcej .Lata 80-90 to dominacja na naszych drogach niemal wyłącznie polskich produktów z Polonezami na czele .Taki nieco męczący oko widok zaczął się powoli zmieniać po transformacji społeczno- gospodarczej przełomu lat 80/90. Nasycony rynek motoryzacyjny , powstałe zakłady produkcyjne znaczących firm samochodowych , lawety podążajace z zachodniej granicy z lekko wysłużonymi wprawdzie ale zawsze klasowymi pojazdami, rosnące jak po deszczu salony samochodowe szybko spowodowały, że dziś na naszych ulicach poruszają się samochody o jakich kiedyś tylko moglibyśmy pomarzyć . A widoki jak ten na placu na ,,Kasarniach" są dziś czymś zupełnie powszechnym.
Orzegów się zmienia

Przyjemnie popatrzeć na kolejny odnowiony budynek tym razem przy ul.Orzegowskiej, (następny w trakcie renowacji tuż obok-przy ulicy Przelotowej)
turniej piłkarski

już wkrótce III edycja Orzegowskiego Turnieju Piłkarskiego , tym razem odbędzie się on dwufazowo ,21 maja zmierzą się z sobą drużyny złożone z uczniów szkół podstawowych , w tydzień później zaś do turnieju przystapią ich starsi koledzy z gimnazjum , zapisy do turnieju nadal trwają ,szczegóły wraz z regulaminem rozgrywek na stronie TMO.Nagrody czekają!
III Orzegowski Turniej Piłkarski
regulamin turnieju - w portalu TMO
III Spacer po Orzegowie

w sobotę 14 maja 2011 roku odbędzie się kolejny Spacer po Orzegowie już po raz trzeci
organizowany przez MBP Filia nr 14 i TMO .
Początek o godz. 10.00 pod Biblioteką na Osiedlu Powstańców ŚląskichLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
kontakt z administratorem
kontakt
PARAFIA ŚW.MICHAŁA W ORZEGOWIE

Portal PARAFII
Ruda Śląska

Portal Rudy Śląskiej
wirtualny spacer po Orzegowie

Wyświetl większą mapę
wirtualny spacer po Orzegowie
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

22/09/2017 01:12
Adrian Hajduk wywalczył srebrny medal Wojskowych Mistrzostw Świata w zapasach w stylu wolnym!!!

05/08/2017 13:46
Niestety rywalizacja w zapasach polega na tym ,że po pierwszej przegranej walce zawodnicy odpadają z dalszej fazy zawodów.Natalia przegrała minimalnie z silną przeciwniczką

05/08/2017 13:05
Nasze niestety bardzo słabo. Dominika Kulwicka -24 ostatnia. Natalia Strzałka - 15 na 20 zawodniczek.

03/08/2017 16:27
jutro Dominika Kulwicka i Natalia Strzałka od godz.9.00 rozpoczynają udział w MŚ juniorów https://unitedwor.
..stling.org

26/06/2017 22:06
Bierzmy się do roboty ! https://rudaslask.
..iscyt.html

26/06/2017 19:44
Głosuj na Orzegów https://rudaslask.
..iscyt.html

19/04/2017 14:48
W wieku 102 lat zmarła Ś.P. Irena Majzel.CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI!

19/04/2017 09:08

18/04/2017 19:00
Głosujmy na Rudę Śląską http://www.tvs.pl.
..-plebiscyt

14/04/2017 14:33
W wieku 64 lat zmarł śp.Henryk Baron .Pogrzeb 18 kwietnia o godz.8.15 w naszym kościele .Cześć Jego Pamięci !

09/04/2017 16:27
Dziękuję

08/04/2017 21:23
piękne te zdjęcia Smile

07/04/2017 22:40

06/04/2017 19:04

01/04/2017 17:23
Lewandowski zdobył dziś 3 bramki w meczu Bundesligi!

Wygenerowano w sekund: 0.08 2,975,433 Unikalnych wizyt