Lipiec 22 2018 14:46:56
ROZMOWY Z...
*Gabriela Kotkowiak
*Jerzy Sobera
*Rudolf Fronczek
*Bronisław Machoń
*Karolina i Adam Krawczyk
*Bogusław Poważa
Orzegów
*** Powrót do strony głównej

Historia
Orzegowianie
Orzegów 1939 -1945
Parafia
Sport
Informator
*Ulice Orzegowa
Powspominajmy
Galeria Zdjęć
*Orzegów - galeria zdjęć

*Z orzegowską faną przez świat
FILMOTEKA ORZEGOWSKA
*nagrania filmowe


prezentacja zdjęć
*Orzegów,,,ja w sobie go mam (piosenka)
*Orzegów-prezentacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 187
· Najnowszy użytkownik: robi2
Statystyki
statystyka
pogoda w Orzegowie
*Pogoda
Przetłumacz stronę

od niedzieli do niedzieli (113)


***

10 lat TMO - Prezentacja


Poniższa prezentacja to próba udokumentowania 10 letniego okresu działalności Towarzystwa Miłośników Orzegowa.Materiały do przeglądu tego okresu pochodzą z różnych źródeł , są różnej jakości i rzecz jasna tylko wybiórczo odnoszą się się do przedsięwzięć podejmowanych przez członków TMO.Trudno bowiem w zaledwie półgodzinnym materiale ukazać ponad 10 lat działalności tej organizacji . W tym przypadku więc jest to bardziej kalejdoskop niektórych ważniejszych wydarzeń z okresu minionego dziesięciolecia niż dogłębne podsumowanie dorobku tego stowarzyszenia .Mniej więcej jednak poprzez tę prezentację można ukazać charakter tej organizacji, jak również ogólnie zakres i formę jej działalności .Karkołomnego zadania wyselekcjonowania , opisania i sklejenia wszystkich rozlegle tu prezentowanych wątków podjął się niestrudzony Ernest Talaga .Szacunek!!!


***

Spotkanie opłatkowe członków Towarzystwa Miłośników Orzegowa


Ostatnie w tym roku zebranie członków Towarzystwa Miłośników Orzegowa w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zgodnie z tradycją było spotkaniem opłatkowym.
W Galerii Czapla członkowie TMO wraz z kilkoma zaproszonymi gośćmi w tym ks.Proboszczem Ryszardem Nowakiem dzieląc się opłatkiem złożyli sobie świąteczne życzenia. Całe spotkanie przebiegało w niezwykle sympatycznej i miłej atmosferze,były wspomnienia z mijającego , szczególnego bo jubileuszowego 10 -tego roku działalności naszego stowarzyszenia, kilka ciepłych słów usłyszeliśmy ze strony proboszcza , jak zwykle dla członków TMO obchodzących urodziny w miesiącu na który przypada zebranie było gromkie ,,100 lat , powitaliśmy kolejnych nowych członków wstępujących do naszej organizacji ,nie zabrakło poczęstunku i dobrej muzyki połączonej ze śpiewem kolęd... i nie tylko.
Przyszłe zebranie przypadające już na nowy 2018 rok będzie spotkaniem kolędowym


***

Dzieje się w Orzegowie


Nie ma tygodnia , w którym by się nie pojawiały kolejne informacje o korzystnych dla Orzegowa zmianach .Są to czasem informacje o większych inwestycjach , a niekiedy o takich drobniejszych sprawach , które jednak też rzutują na poprawę wizerunku naszej dzielnicy

Sklep u Rumcajsa odtąd jeszcze bardziej otworzył się do klienta , proponując mu asortyment swoich towarów poprzez efektownie się prezentujące plansze reklamowe wkomponowane we wnęki okienne.Te barwne witryny z pewnością jeszcze bardziej zachęcą do odwiedzenia tego sklepu .

Drobna rzecz a cieszy oko, również wieczorem gdy każda z plansz jest podświetlana
Całkiem niezłą jak na połowę grudnia pogodę wykorzystuje firma zajmująca się zagospodarowywaniem przestrzeni pomiędzy ulicą Czapli a terenem przykościelnym .Trzeba przyznać ,że tu efekty są widoczne gołym okiem z dnia na dzień .Zaczyna się już wyłaniać coś mocno konkretnego , teraz warto coraz częściej odwiedzać to miejsce , bo naprawdę zmienia się ono nie do poznania.Tempo prac wskazuje na to ,że przy dobrej pogodzie ulica Czapli może być gotowa jeszcze przed końcem roku.


W sobotni poranek na całej długości ulicy jeździł jeszcze ciężki sprzęt , rozprowadzana i walcowana była nawierzchnia drogi. Po południu na sporym odcinku drogi wyłożona została folia .W przyszłym tygodniu prawdopodobnie droga , jak oczywiście pozwoli na to pogoda zostania wybrukowana ozdobną kostką .Dzięki staraniom Towarzystwa Miłośników Orzegowa na drodze prowadzącej do starego cmentarza pojawi się oświetlenie


***Wśród wielu informacji jakie pojawiają się od lat na orzegowskim portalu , trafiają się też od czasu do czasu takie , co to niczego specjalnego nie wnoszą i tak właściwie można by obok nich przejść obojętnie ale z drugiej strony warto je odnotować bo mieszczą się w nich tam zawsze pewne osobliwe ciekawostki , które też mają coś do przekazania.
Statystyczne ujęcia zawsze nieco mocniej przyciągają uwagę ,gdy ukazuje się w nich jakaś okrągła cyfra lub przekroczona zostaje kolejna granica.
W ubiegłym tygodniu taka jedna bariera została przełamana . W zamieszczanej na stronie od ponad 8 lat pozycji ,,Zdjęcie tygodnia" , pod ukazywanymi cyklicznie co 7dni zdjęciami zamieszczane są komentarze.W tej chwili jest ich 780 ,te komentarze są dosyć często odwiedzane bo zawsze znajdują się tam jakieś uzupełniające, dodatkowe informacje dotyczące prezentowanych zdjęć .Każde wejście do komentarzy jest automatycznie odnotowywane.Właśnie na początku minionego tygodnia pojawiła się cyfra
100 000 !
Tyle właśnie do tej pory razy czytano komentarze.( w chwili obecnej już 100338) Liczba spora nawet jak na tak duży okres czasu, ale nie powalająca .Wrażenie większe robi już całkowita ilość odwiedzin strony, tym bardziej że podana liczba odnosi się tylko do okresu od 2008 roku , kiedy to powstała strona w nowej wersji.Liczba ta wynosiła w połowie tygodnia 2 miliony 996 tysiące 580.(dziś 2 miliony 997 tysięcy 468)Tak więc wkrótce padnie kolejna granica

3 milionów odwiedzin

Cyfry wymowne aczkolwiek mocno abstrakcyjne , bo tak naprawdę do końca obiektywnie nie ilustrują tego , kto za tą cyfrą stoi .
Po to jednak też takie statystyki są prowadzone , by jakiekolwiek pojęcia na temat pewnych ,,ruchów" na stronie mieć.Trudno by było prowadzić tego typu portal społecznościowy gdyby do pewnych informacji chociażby odnoszących się do liczby użytkowników tej strony nie było żadnego wglądu. A teoretycznie przecież mogło by się zdarzyć ,że taki czy inny portal nie jest w ogóle odwiedzany więc po co by wtedy się trzeba było produkować i poświęcać niepotrzebnie swój czas.
Również w ubiegłym tygodniu przekroczona została bariera 1000 wyświetleń na Youtube piosenki ,,Orzegów- ja w sobie go mam "(wersja z prezentacją)(obecnie 1024) ta cyfra też oczywiście nie oddaje pełnej ilości odtworzeń tego utworu choćby dlatego ,że kilkaset wyświetleń było do tej pory przy wersji studyjnej .Prawie 2 tysiące z nagrania koncertowego .Poza tym piosenka ta , też jest zapisana w pamięci komputerów , gdzie oczywiście ilość odtworzeń jest w tym przypadku nie do sprawdzenia
Cyfry , zestawienia , statystyki , które jak zwykle mówią i wszystko i nic ale zawsze jakoś tam wzbudzają zainteresowanie,więc od czasu do czasu tu na stronie się będą pokazywać.


***


Koncert Trio Appassionata w Starej Drukarni

,,Koncert ...z choinką w tle " z udziałem znanego nam z wielu tegorocznych występów w ramach Roku Muzyki Orzegowskiej zespołu Trio Appassionata umilił czas gościom restauracji ,,Stara Drukarnia "w piątkowe popołudnie.W koncercie gościnnie wystąpił Arek Kuś .W nagraniu jego godny podziwu popis gry na ksylofonie w popularnym ,,Tańcu z szablami"
Orzegów na taśmie filmowej (7)Pod koniec marca 2014 roku do użytku oddano Centrum Inicjatyw Społecznych
Tego typu dokumentalne zapisy filmowe mają podwójny wymiar .O ile oglądając je po raz pierwszy bezpośrednio po wydarzeniu , którego dotyczyły są formą takiej klasycznej , powszechnej dziennikarskiej relacji z tego wydarzenia opisującej w formie reportażu jego przebieg o tyle oglądając to samo nagranie po upływie kilku lat , z pewnej perspektywy minionego czasu możemy chociażby skonfrontować np. wypowiedzi kilku osób wypowiadających się na temat oczekiwań czy prognoz dotyczących nowo powstałego obiektu.Nikt tak naprawdę do końca nie mógł wtedy określić jak ta placówka w przyszłości będzie funkcjonować , w jakim stopniu będzie służyć tutejszemu społeczeństwu , jak się będzie rozwijać
Samo otwarcie Cis-u jak widać na filmiku wyszło z pompą , efektownie i obiecująco . Mogły być na początku obawy czy w ślad za tym obiekt ten będzie w stanie w jakimś stopniu ożywić naszą dzielnicę .Dziś oglądając to nagranie sami możemy sobie odpowiedzieć na wiele pytań.Centrum Inicjatyw Społecznych żyje swoim życiem.Nie miejsce tu by ukazywać dorobek tej placówki czy ją oceniać .Co by nie próbować powiedzieć na temat tego obiektu jednak , jedno jest pewne .Trudno dziś sobie wyobrazić Orzegów bez tego miejsca!Komentarze
#1 | ernest dnia grudzień 17 2017 08:29:52
Przepraszam wszystkich oglądających filmik "10 lat TMO" za złą jakość; to był mój pierwszy tak długi filmik i nie wiem co się stało, że po zmontowaniu poszczególnych fragmentów /o lepszej jakości/ tak wyszło. Prośba do Admina: Jurek, ściągnij to.
#2 | georg dnia grudzień 17 2017 12:16:04
Ernest dzieki takim ludziom jak Ty ,to nastepne pokolenie bydzie mialo historia Orzegowa i okolic w formie wideo,zdjec i kroniki gotowe. Jurpo,nie suchej Ernesta.Ernest robiol i robi dobro robota.A ze jest bardzo skromny, to wszyscy ktorzy go znaja to wiedza.
#3 | Jurpo dnia grudzień 17 2017 16:35:55
Ernest , więc wg.Twojego życzenia ,usunąłem to Smile Co nie zmienia mojego zdania ,że zrobiłeś kawał dobrej roboty , Rozumiem też , twoje pewne zirytowanie .Bo ogromu pracy jaki włożyłeś w ten materiał nie oddaje jego jakość .W dodatku nie miałeś na nią żadnego wpływu .To w jakimś stopniu musi denerwować tym bardziej ,że przecież robiłeś już wiele perfekcyjnych filmików i prezentacji .Tu nastąpiły jakieś nieprzewidziane problemy techniczne , nie do końca przez nas jasne , może wpływ na to ma to ,że całość poskładana została z wielu różnych fragmentów filmików i zdjęć pochodzących z różnych źródeł wykonanych w różnych formatach i rozdzielczości .ale nie silę się tu na jakiekolwiek zdiagnozowanie przyczyn trochę gorszej jakości tej prezentacji .Trochę gorszej bo nie przecież wybitnie złej , bo choć ta jakość nie jest idealna ale też całkowicie jest to do obejrzenia i wysłuchania.Jestem teraz w kropce SmileBo z jednej strony Ernest jest niesamowicie ambitny a sam wiem ,że poświęcił temu materiałowi naprawdę wiele czasu więc miał prawo oczekiwać ,że dopieści wszystko w nim jak należy ale niestety pewne przeszkody techniczne niezależne od niego spowodowały ,że nie do końca wyszło to tak jak powinno i uważa ,że nie należy tego emitować publicznie ,a z drugiej strony zaś , znam wielu użytkowników tego portalu, którzy niezależnie od jakości tego materiału chcieliby go jednak obejrzeć .
..Smile No i co teraz?!
#4 | ernest dnia grudzień 17 2017 18:33:20
"No i co teraz?" Frown Jurek, czy można ograniczyć zasięg emisji tylko do wchodzących na stronkę? Może przy pomocy jakiegoś fachowca uda mi się usunąć wady tego filmiku i wtedy niech leci.
Na te wady mogła mieć wpływ zbyt wielka długość filmu i program skompresował zawartość, ale to moje przypuszczenie.
#5 | Bronek dnia grudzień 19 2017 00:38:55
Jest takie stare powiedzenie - "Nie od razu Kraków zbudowano". Początki są zawsze trudne (to do Ernesta). Moja propozycja jest taka. Dajcie z powrotem ten filmik z jakimiś przeprosinami za nie najlepszą jakość, ale niech on jest. Jak Ernest znajdzie sposób na usunięcie wad to wtedy Jurek podmieni filmy. Ta "naprawa" może jakiś czas potrwać i po prostu film się zdezaktualizuje. Jestem pewny, że nikt z tu zaglądających nie będzie wybrzydzać na jakość filmu.
#6 | Jurpo dnia grudzień 19 2017 17:33:53
.. no więc , prezentacja powróciła na swoje miejsce (:
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
kontakt z administratorem
kontakt
PARAFIA ŚW.MICHAŁA W ORZEGOWIE

Portal PARAFII
Ruda Śląska

Portal Rudy Śląskiej
wirtualny spacer po Orzegowie

Wyświetl większą mapę
wirtualny spacer po Orzegowie
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

12/06/2018 13:20

29/05/2018 21:21
W wieku 87 lat zmarł ś.p. Alojzy Kotusz ,,Karolowiec" , w latach 1960-61 prezes klubu KS 27 Orzegów.Pogrzeb w środę o 9.15 w Wirku w kośc.św.wawrzyńca

29/05/2018 08:28

18/03/2018 14:35
W wieku 84 lat zmarł śp. Stanisław Mgłosiek ,były kierownik szkoły podst. nr 38 ,Pogrzeb w środę 21 marca o godz.11.00 w Goduli

01/03/2018 15:12

02/02/2018 23:10
Żeby myśleć o awansie, to Kazachstan musi wygrać z Rosją różnicą minimum 5 bramek. Szkoda, że tak wysoko przegraliśmy.

02/02/2018 16:13
na pocieszenie w pierwszym meczu dosyć sensacyjnie zremisowali z Rosją -wicemistrzem Europy 1-1

01/02/2018 23:44
Niestety porażka 1:5. Gładczak i Widuch grali. Szanse na awans prawie zerowe Angry

31/01/2018 20:44
1 luty- Polsat mecz ME w futsalu Polska -Kazachstan z udziałem naszego Roberta Gładczaka

31/01/2018 09:02
Wczoraj zmarła moja kuzynka Janina P.

30/01/2018 11:28
Była koksownia, będzie park z alejkami: https://silesion..
..29-01-2018
Smile

25/01/2018 11:28
OSP to Ochotnicza Straż Pożarna

21/01/2018 17:56
dzisiaj na Halembie na mszy o godz.8.00 do środka kościoła wtargnął dzik! SmileLudzie się mocno wystraszyli ale ten dzik jeszcze chyba bardziej

15/01/2018 20:39
kolejna smutna wiadomość dotycząca byłych piłkarzy Szombierek .W wieku 53 lat zmarł Bogusław Cygan , niedawno odszedł Stanisław Bykowski .Wielcy piłkarze klubu , któremu kiedyś mocno k

14/01/2018 22:17
Pamiyntom Grzesia ze szkoły.[*]

Wygenerowano w sekund: 0.06 3,187,710 Unikalnych wizyt